חודש אחרי…

תשאלו אותי ‘מה היא ההתאוששות?’, ובכן, זה אותו הזמן שאנחנו נותנים לעצמנו את הרווחה והנחת: פעם אחת בעולם של התרפקות רגשית ומחשבתית על חוויית המירוץ, ופעם שנייה זה זמן שצריך לאפשר מנוחה והתאוששות לגוף. תקופה כל כך משמעותית של רגיעה שתאפשר בהמשך בנייה והתחזקות הדרגתית בדרך לחזרה לשגרה. זה בתיאוריה.

חודש אחרי. כן…. ‘אני בהתאוששות!’ זה נשמע אמין? אני שמחה. אז זהו, שלא בדיוק. אני אמנם תחת הכותרת של התאוששות, אבל אני מוצאת את עצמי נאבקת בי בכל רמה אפשרית ולא מאפשרת לעצמי לנוח או פשוט ליהנות מההישג אליו הגעתי. אני לא מצליחה ליהנות ממנוחה או רגיעה. זאת המציאות.

בחודש הזה כל יום היה שונה מקודמו. בימים הראשונים ריחפתי לי על סוג של ענן. אפשרתי לעצמי להתחבר לחוויית המירוץ דרך הזווית הרגשית. ריחפתי לי שם למעלה בין מחשבות, זיכרונות לתחושות. מנסה להבין רגע כזה או אחר, לנתח בעדינות מה היה שם. ואז כשקצת ‘נחתתי’ רגשית צללתי לניתוח המירוץ. תכנון מול ביצוע. מה היה מוצלח ומה פחות. מה למדתי מההתנהלות שלי במירוץ. מה עלי לשמר ואיפה יש לשפר. ניתוח המירוץ מהמקום הקר, הטכני והמחושב. מהמקום הפחות מתחשב.

והנה נחתתי. נחתתי רגשית. נחתתי גם למטלות הבית היום יומיות. נחתתי גם לעבודה. נחתתי למציאות, לשגרה. במקביל, הגוף התחיל להשמיע את קולו ולאותת שפה ושם תפוס לו ושעבר עליו אירוע מורכב בסופו של דבר. 3 ימים ו- 333 ק”מ. טלטלה לא פשוטה לגוף, ורגע… צריך עוד זמן! העייפות הרימה ראשה, התפשטה ואיתה שעות שינה לא שגרתיות. הפכתי דומה יותר לדוב בתנומת חורף מאשר לגלית שאני מכירה.

והיום, הגוף עדיין מבקש לנוח, בעוד שהראש רוצה להניע תנועה – לחזור להתאמן, להאיץ את ההתאוששות ולחזור לשגרה.   

מצד אחד יש בי הבנה גדולה שצריך לתת לגוף לנוח, מצד שני הריצה היא חלק כל כך מהותי ממי שאני וכרגע זאת אנרגיה שחסרה לי בגוף ובנשמה. אני רוצה כבר לצאת לדרך. אבל לא… המציאות חזקה יותר. הגוף צריך עוד זמן.

חודש אחרי ואני עדיין מנסה לשכנע את עצמי לעזור לעצמי להתאושש.
 

18 יולי 2019

רוצים לקרוא עוד? מאמרים נוספים

למה את רצה?

אני חושבת שמעולם לא התעכבתי להתמודד ברצינות, בכנות ולעומק עם התשובה לשאלה הקטנה גדולה הזו – למה אני רצה. הרי ברור לי שהריצה עבורי היא

קרא עוד »

מֵעֵבֶר לגיל המעבר

מאז ומעולם לא ייחסתי חשיבות לגיל שלי. ככה התנהלתי בכל בגרותי, עד יום הולדת 49. סביב יום ההולדת הזה התחילה לעלות מחשבה ש'התיישבה' עלי ולא

קרא עוד »

על חֶמְלָה וחיות אחרות

חֶמְלָה – רַחֲמִים, רֶגֶשׁ שֶׁל אַהֲדָה וְרָצוֹן לַעֲזֹר לַזּוּלָת בְּצָרָתוֹ. האם יש בכם חֶמְלָה כלפי עצמכם? חכו שניה, עוד מעט נחזור לחֶמְלָה. הריצה הפכה עבורי

קרא עוד »